O nás

Fotka artmagico family

Jsme česká rodinná firma založená v roce 2021, která nabízí výtvarné potřeby pro všechny nadané umělce – profesionály i amatéry.

Naším cílem je nabízet kvalitní produkty, které uspokojí náročného klienta, avšak za ceny, které nenaruší napnutý rodinný rozpočet v této složité době. Při výběru našich dodavatelů si dáváme záležet na tom, aby produkt uspokojil toho nejnáročnějšího zákazníka, proto je testujeme a vybíráme velmi důkladně před tím, než Vám je nabídneme. Jednotlivé produkty jsou vyráběné prakticky po celém světě tak, abychom docílili té nejlepší kvality a zároveň ceny.

Naše značka má za cíl najít kreativní duši v každém z nás a pomoci ji rozvíjet nejen díky nabídce kvalitních a uživatelsky přívětivých výrobků, ale také díky podpoře, návodům a inspiraci, kterou budeme sdílet zde i na sociálních sítích.

Častým dotazem je, proč vlastně Artmagico vzniklo? Míša od malička ráda maluje, navštěvovala výtvarné kroužky s umělci, kteří ji velmi inspirovali v její tvorbě. Nikdy však svoje výtvory neoznačila jako umění, pouze jako koníček, při kterém zrelaxovala od školy, práce a nyní od mateřských povinností a chodu domácnosti. Jednou s naším malým synkem vyrazila na procházku a po cestě objevila kamínek – malý červený s nápisem “Všechno bude v  pořádku”. Jelikož jsme v té době nevěděli, o co se jedná, kamínek vyfotila kamarádkám, které ji zasvětili do “putovních kamínků”, aktuálnímu hitu nejen v České republice. Nebyla by to Míša, kdyby se nerozhodla s naším prďolou něco také nenakreslit, jenže ceny za akrylové fixy se jí zdály přemrštěné, a tak zasedla k internetu a podle 4000 kladných referencí objednala fixy. Po měsíci dorazily fixy, ze kterých se jí chtělo brečet, vůbec nekryly a byly vhodné tak k malování na papír pro syna, a to za ně utratila také několik stovek korun. Nadávala, že už se nediví, že spousta lidí kamínky jen sbírá, protože utrácet ty částky je fakt šílenost. V tu chvíli mi jí bylo líto a prohodil jsem: ”Když si myslíš, že to zvládneš líp a levněji, tak to zkus dělat sama.” V podstatě jsem to ani nedořekl a Míša už měla nasazenou "rukavici", kterou jsem nechtíc vhodil do imaginárního ringu. Obepsala po světě stovky firem nabízející výtvarné produkty a objednala desítky různých typů  akrylových fix a barev. Čím více se do toho dostávala, tím více se nadchla myšlenkou nenabízet pouze fixy na kamínky, ale založit celou značku nabízející moderní, vysoce kvalitní, netoxické a cenově dostupné umělecké materiály a vytvořit tak značku, která dovolí najít kreativní potenciál v každém z nás. Zároveň se snažíme myslet na životní prostředí, a proto naše produkty nejsou balené v přebytečných plastech a volíme co nejekologičtější a znovupoužitelné balení.

Naše mise

Našim cílem je najít a podporovat kreativního ducha uloženého v každém z nás a pomoci najít potenciál, který v sobě neseme a ani o něm nevíme. Kreslení a malování je dlouhodobě uznávaný lék proti stresu a napětí. Malování dovoluje člověku zrelaxovat ať už vytvoří umělecké dílo nebo jen pár čar. Samotný proces malby má blahodárné účinky, pokud se k tomu přidá výsledek, se kterým je malíř spokojen a navíc jej někdo pochválí, stane se pro něj nábojem v další práci a zdokonalování. 

V současné době má velká část populace (nejen dětí)  problém s tím, že nemá záliby a koníčky a většinu času tráví před televizí nebo pohledem do mobilního telefonu. My v Artmagicu nabízíme moderní produkty, díky kterým můžou i od nezkušeného malíře vznikat krásná díla. Chceme inspirovat všechny "skryté" umělce, aby vzaly do ruky barvy, fixy nebo tužky a ukázali, co v nich ve skutečnosti je. Protože umění je magie a zvládne velké divy.

Martin & Míša

Podporujeme

Jsme firma, ale jsme také rodina, a proto se nás velmi dotýkají smutné příběhy rodin, které potkají těžké osudy. Vzhledem k tomu, že nám osudy těchto rodin nejsou lhostejné, domluvili jsme se, ještě před spuštěním naší značky, na finanční podpoře Nadačního fondu Šance onkoláčkům a z každého našeho prodaného produktu pošleme část z tržby na jejich účet. 

Organizace NF Šance onkoláčkům vznikla v roce 2014 se záměrem materiálně a finančně pomáhat dětem s vrozenými vadami, s onkologickým nebo jiným závažným onemocněním, a to i 2 roky po jejím ukončení. Věříme že, budete mít radost nejen z našich produktů, ale i z toho, že jejich zakoupením přispějeme na dobrou věc.

V případě, že se budete chtít k jejich podpoře připojit více, níže přikládáme link na jejich webové stránky, děkujeme!

Nadační fond Šance onkoláčkům