Informace o produktech

Jak aktivovat akrylová pera?

Atmagico akrylová pera musíte před použitím aktivovat. Všechny naše produkty obsahují návod jak na to. Návod najdete jak na kabičkách, tak přímo na těle pera. Všechny popisky jsou v češtině, proto nebudete mít Vy ani Vaši zákazníci problém s jejich aktivací.

  1. Několikrát řádně zatřeste s perem, aby se barva uvnitř pera promísila
  2. Odstraňte víčko a opakovaně zatlačte na hrot, aby hrot zajel dovnitř pera a ven, toto opakujte dokud barva nenateče do hrotu. Tuto část vždy provádějte na papír nebo podložce.
  3. Vyzkoušejte odstín na zkušební papír, ať zjistíte, zda-li je barav dostatečně promísena. Při nedostatečném promísení barvy, může být vodnatá. V tomto případě je potřeba protřepat řádně a celý proces zopakovat.
  4. Můžete malovat :)
  5. Pero vždy řádně uzavřete víčkem

Jak skladovat akrylová pera?

Akrylová pera skladujte vždy v horizontální poloze, proč tomu tak je se můžete dočíst v našem článku

Na jaký povrch můžeme akrylová pera použít?

Použít akrylová pera může te na všech materiálech, která Vás jen napadnou od papíru, kamene, dřeva, plastu, gumy, porcelánu, látky a dalších materiálů. Jak na to a jak případně fixovat se dočtete v našem článku zde.

Co dělat, když mi akrylové fixy přestaly psát

Důvodů proč akrylová pera přestanou psát může být několik. Pokud máte pera dlouho a používáte je opravdu často, pravděpodobně jste vypotřebovali veškerý inkoust. Ale nemusí tomu tak být. Může se stát, že se Vám pouze ucpal hrot a barva nevytéká ven. 

Tento problém snadno vyřešíte. Očistěte hrot ubrouskem a opatrně jej vyjměte z těla pera. Pokud Vám hrot nejde vytáhnout jednoduše, zkuste použít pinzetu. Hrot následně umístěte pod teplou tekoucí vodu a hrot vyčistěte jemně pomocí prstů. barva by se měla snadno z hrotu očistit. Poté co Vám z hrotu přestane téci barevná voda jej očistěte a osušte a následně vložte zpět do pera a opět aktivujte jako při prvním použití. 

Mohou fixy přijít do styku s jídlem?

Nedoporučujeme použití akrylových fixů na výrobcích, které přijdou do styku s tepelně opracovaným jídlem. 

Co když si ušpiním oblečení při malování?

Pokud si ušpiníte oblečení akrylovými fixy nebo barvami s největší pravděpodobností je již nevyčistíte, proto doporučujeme k malování volit vhodné oblečení.

Jsou akrylová pera vhodná pro děti?

Použití akrylových per nedoporučujeme u dětí mladších 3 let, neboť obsahují menší části, které mohou děti snadno spolknout a začít se jimi dusit. Pro starší děti jsou již pera vhodná, ovšem vždy záleží na rodiči, který musí posoudit, jak dítě práci s tímto typem pera zvládne. 

Jaké velikosti hrotů jsou k dispozici u akrylových per?

Akrylová pera nabízíme aktuálně se 3 různými typy hrotů.

  • Extra jemný hrot má velikost hrotu 0,7 mm, tento hrot je plastový a vhodný zejména pro detailní práci. 
  • Jemný hrot vytváří linku o průměru cca 1 mm, je vyroben z porézního vlákna.
  • Se Středním hrotem zvládnete linku cca 2-3 mm dle sklonu pera a je stejně tak jako pero s jemným hrotem vyrobeno z porézního vlákna.

Je možné zakoupit náhradní hroty?

Ano náhradní hroty najdete v sekci doplňky. Nabízíme je v balíčcích po 5 kusech.