Malované hrníčky

Namalovat si vlastní hrníček je s fixy Artmagico jednoduché a rychlé. Můžete si tak vytvořit motiv přesně podle svých představ. Není nic lepšího než si vychutnávat ranní kávu nebo čaj z vlastnoručně malovaného šálku :). Hotové dílo může také posloužit jako krásný dárek pro vaše blízké. 

Co budeme potřebovat? 

  • hrnek
  • akrylové fixy 

Já osobně jsem si oblíbila bílé porcelánové hrnky z obchodního domu Ikea, konkrétně z kolekce 365+. Mají objem 240 ml, ale prodávají i větší variantu. Velmi dobře se na ně maluje, mají super tvar a stojí jen 39,- Kč.

hrnečky

 

Dnes jsem si zvolila dva mé nejoblíbenější motivy, které jsou takovou poslední vzpomínkou na léto - jahůdky a luční květy. 

Jahodový motiv

Na základ jahod jsem použila fixy malinové a červené barvy s šíří hrotu 2-3 mm. Dále už jsem malovala jen s nejtenčími hroty o velikosti 0,7 mm. Po zaschnutí jsem na jahůdky světle růžovou barvou dokreslila odlesky. Tmavě a světle zeleným fixem jsem následně namalovala stopky. Na závěr jsem černou barvou přidala zrníčka a celý hrnek ještě doplnila tečkami. 

hrnečky artmagico

Motiv lučních květů 

Zde jsem si vystačila pouze s černým fixem s hrotem 0,7 mm. Kombinovala jsem různé druhy lístečků a květů po celém obvodu hrníčku. 

Hrnečky Artmagico černá

Nakonec je ptořeba hrnečky zapéct v troubě na 180 °C asi 1 hodinu a nechat vychladnout. Poté je možné pro větší odolnost ještě přelakovat bezbarvým akrylovým lakem na vodní bázi. Hrníčky je nutné vždy mýt pouze ručně!

hrnčeky Artmagico

Věříme, že s takovým hrnečkem bude každé ráno veselejší :)

 

Veronika Slavíková (1)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení