Dekorace s kaštany

Pamatujete si, jak jste jako děti tvořili zvířátka z kaštanů? Určitě i dnes se svými dětmi sbíráte kaštany a této kaštánková zvířátka tvoříte také. 

Pojďte si s námi zkusit i další možnosti, co s kaštany můžete dělat. Stejně jako na kamínky se na ně totiž moc hezky maluje. A takové pomalované kaštánky následně můžete využít i jako dekoraci, třeba na dveře domu či bytu.

Co budete potřebovat?

  • kaštany
  • fixy Artmagico
  • aranžovací kroužek - polystyrenový, nebo z přírodních materiálů
  • nůžky
  • tavnou pistoli
  • šípek, šišky a další dekoraci

Malování na kaštánky je jednoduchá záležitost, krásně vypadají pomalované bilou barvou, ale zkuste i stříbrnou či zlatou. Originalitě se meze nekladou :) Malovat na kaštánky můžete zvířátka, obličeje nebo různé mandaly či tvary. Pár návrhů přidáváme níže.

247641903_570022100951912_1692253665347379928_n

malované kaštany

Jak pomalované kaštánky využít?

Malované kaštany můžete použít k dekoraci na stole, ale krásně s nimi doplníte i květináče s podzimní tématikou nebo vytvoříte věnce. 

První inspirací jsou pouze věnce vyrobené z listí. Tuto tvorbu s Vámi hravě zvládnou i děti. Jak na to? Listy obmotáváme kolem aranžovacího kruhu provázkem, volit můžete kruh jak polystyrenový, tak z přírodních materiálů. Jakmile bude celé kolo obmotané, dozdobíme ho malovanými kaštany, šípkem, šiškami z borovice či dalším materiálem, který nasbíráme nyní venku :) Vše lepíme tavnou pistolí.

Hotový věnec můžeme zavěsit na vstupní dveře.

Věnec z kaštanů artmagico s listim

Druhý věnec je jednodušší co se týče materiálu, k jeho výtvoru Vám budou stačit nasbírané kaštany, aranžovací kruh a tavná pistole. Na tomto věnci kombinujte jak pomalované, tak nepomalované kaštany, které přilepujte k aranžovacímu kruhu. Mezery, které Vám následně vzniknou snadno zakryjete další vrstvou přilepených kaštanů.

věnec z kaštanů Artmagico

Věříme, že se Vám naše nápady na vytvoření podzimní dekorace líbily. 

Váš Artmagico tým

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení