Podtácky z korku

Korek - materiál, který netřeba dlouze představovat, má rozmanité použití, skvěle izoluje, je pružný, lehký a skvělý pomocník do domácnosti. Jistě jste se již setkali s korkovým prostíráním a my Vám ukážeme, jak takové prostírání vylepšit s použitím akrylových barev a fixů.

6

Co budete potřebovat?

  • korkové listy, nebo prostírání z korku
  • akrylové barvy Artmagico
  • černý akrylový fix Artmagico
  • washitape nebo papírovou lepící pásku
  • nůžky
  • kružítko

 

Tento návod zvládnte hravě s dětmi, tak s chutí do toho.

IMG_20211111_231204

Na korkových listech předmalujte kružítkem požadavanou velikost podtácků. Samozřejmě nemusíte nutně volit kolečka, Vyberte motiv dle svého uvážení - čtverec nebo i tvar srdce.

2

Kolečka vystřihněte a očistěte. Pokud budete volit k tvorbě korkové listy stříhejte opatrně, jsou přeci jen slabší a jemnější než standardní korkové prostírání.

3

Na řadu přichází washitapes - jsou papírové lepící pásky, my je využijeme k tomu, abychom přesně rozdělili jednotlivé části podtácků a obrázek byl pravidelnější.

4

Podtácky pomalujeme akrylovou barvou Artmagico a necháme dostatečně dlouho zaschnout. Barvy volme dle vkusu, volit můžete i různé další vzory.

5

Jakmile se nám zdá barva dostatčně zaschlá, můžeme odstranit lepící pásky. Podtácky můžeme zanechat již v této fázi, nebo přivoláme na pomoc černý fix Artmagico a tácky více zvýrazníme.

6

Věříme, že tento návod pro Vás bude inspirací jak si ozvláštnit prostírání, zabavit se s dětmi při dlouhé chvíli a u toho vytvořit třeba i hezký dárek. Podělte se s námi na naší facebookové skupině Artmagico - Inspirace pro kreativní tvoření

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení