Podtácky z korku

Korek - materiál, který netřeba dlouze představovat, má rozmanité použití, skvěle izoluje, je pružný, lehký a skvělý pomocník do domácnosti. Jistě jste se již setkali s korkovým prostíráním a my Vám ukážeme, jak takové prostírání vylepšit s použitím akrylových barev a fixů.

6

Co budete potřebovat?

  • korkové listy, nebo prostírání z korku
  • akrylové barvy Artmagico
  • černý akrylový fix Artmagico
  • washitape nebo papírovou lepící pásku
  • nůžky
  • kružítko

 

Tento návod zvládnte hravě s dětmi, tak s chutí do toho.

IMG_20211111_231204

Na korkových listech předmalujte kružítkem požadavanou velikost podtácků. Samozřejmě nemusíte nutně volit kolečka, Vyberte motiv dle svého uvážení - čtverec nebo i tvar srdce.

2

Kolečka vystřihněte a očistěte. Pokud budete volit k tvorbě korkové listy stříhejte opatrně, jsou přeci jen slabší a jemnější než standardní korkové prostírání.

3

Na řadu přichází washitapes - jsou papírové lepící pásky, my je využijeme k tomu, abychom přesně rozdělili jednotlivé části podtácků a obrázek byl pravidelnější.

4

Podtácky pomalujeme akrylovou barvou Artmagico a necháme dostatečně dlouho zaschnout. Barvy volme dle vkusu, volit můžete i různé další vzory.

5

Jakmile se nám zdá barva dostatčně zaschlá, můžeme odstranit lepící pásky. Podtácky můžeme zanechat již v této fázi, nebo přivoláme na pomoc černý fix Artmagico a tácky více zvýrazníme.

6

Věříme, že tento návod pro Vás bude inspirací jak si ozvláštnit prostírání, zabavit se s dětmi při dlouhé chvíli a u toho vytvořit třeba i hezký dárek. Podělte se s námi na naší facebookové skupině Artmagico - Inspirace pro kreativní tvoření