Malování na listí

List papíru nebo ze stromu?

Venku se nabízí tolik materiálu, na který můžeme malovat a nepotřebujeme kupovat papír. Představujeme inspiraci i návod pro to, jak využít popadaného listí stromů a vytvořit si díky nim milou domácí dekoraci, kterou zvládnou vytvořit i děti. 

Co k tomu potřebujeme?

  • popadané listí
  • akrylové barvy 
  • akrylové fixy

Akrylové fixy nebo barvy, alternativně jejich kombinace jsou tím nejlepším co můžete zvolit pro malování na listí. Barvy rychle schnou, nejsou toxické a listí díky tomu nepopraská a zůstává zachováno.

Popadané listí si den předem vylisujeme. Stačí, když listí vložíte do knihy a necháte do dalšího de vylisovat, aby se Vám následně snadno malovalo.

Jak začít?

Malujeme noční scenérii s vlkem, který vyje na měsíc, proto jsme list pomalovali tmavě modrou a zelenou akrylovou barvou Artmagico.

245081514_612403996598554_7492632482521351190_n

Na obloze vytvoříme noční oblohu s hvězdami a to tak, že bílou barvu zředíme s vodou a následně pomocí prstu a štětce list postříkáme. Můžete hvězdy malovat jednotlivě, ale tento způsob je nejrychlejší a vypadá velmi přirozeně.

malovaný list

V další fázi již můžeme pokračovat pouze fixami nebo na větší plochy využít i barvy.

malovaný list akrylovými fixy

K malování měsíce využijte výbornou vlatnost akrylových fix, a to je jejich míchání. Díky tomu docílíte různých odstínů na měsíci.

podzimní malované listí

Pro detailnější malbu zvolte akrylové fixy s extra jemným hrotem.

akrylové fixy artmagico

List nechte zaschnout a pak vložte do rámečku s bílým pozadím. Věříme, že se Vám naše inspirace líbila a užijete si s dětmi příjemnou zábavu.