Malování na listí

List papíru nebo ze stromu?

Venku se nabízí tolik materiálu, na který můžeme malovat a nepotřebujeme kupovat papír. Představujeme inspiraci i návod pro to, jak využít popadaného listí stromů a vytvořit si díky nim milou domácí dekoraci, kterou zvládnou vytvořit i děti. 

Co k tomu potřebujeme?

  • popadané listí
  • akrylové barvy 
  • akrylové fixy

Akrylové fixy nebo barvy, alternativně jejich kombinace jsou tím nejlepším co můžete zvolit pro malování na listí. Barvy rychle schnou, nejsou toxické a listí díky tomu nepopraská a zůstává zachováno.

Popadané listí si den předem vylisujeme. Stačí, když listí vložíte do knihy a necháte do dalšího de vylisovat, aby se Vám následně snadno malovalo.

Jak začít?

Malujeme noční scenérii s vlkem, který vyje na měsíc, proto jsme list pomalovali tmavě modrou a zelenou akrylovou barvou Artmagico.

245081514_612403996598554_7492632482521351190_n

Na obloze vytvoříme noční oblohu s hvězdami a to tak, že bílou barvu zředíme s vodou a následně pomocí prstu a štětce list postříkáme. Můžete hvězdy malovat jednotlivě, ale tento způsob je nejrychlejší a vypadá velmi přirozeně.

malovaný list

V další fázi již můžeme pokračovat pouze fixami nebo na větší plochy využít i barvy.

malovaný list akrylovými fixy

K malování měsíce využijte výbornou vlatnost akrylových fix, a to je jejich míchání. Díky tomu docílíte různých odstínů na měsíci.

podzimní malované listí

Pro detailnější malbu zvolte akrylové fixy s extra jemným hrotem.

akrylové fixy artmagico

List nechte zaschnout a pak vložte do rámečku s bílým pozadím. Věříme, že se Vám naše inspirace líbila a užijete si s dětmi příjemnou zábavu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení